Uważaj...

Idzie jesień. Często smutna, szara, mglista, mokra i mroczna pora roku. Długie wieczory i późne poranki sprzyjają czytaniu. Grupa Wydawnicza FOKSAL już dziś kusi pomysłami, jakimi tytułami te wieczory i poranki sobie wypełnić :-)

Premiera: 27 września 2017 
Mam na Twoim punkcie OBSESJĘ
Okładka książki Obsesja

Uważaj… Nowa powieść Katarzyny Bereniki Miszczuk, autorki cyklu "Kwiat paproci"! 
Kilka miesięcy po rozwodzie Joanna Skoczek przeprowadza się do Warszawy, kupuje kawalerkę na Pradze i mieszka jedynie w towarzystwie swojego kota. Przeprowadzka to dla niej nowy start i szansa na ponowne ułożenie sobie życia. Rezydentura na oddziale psychiatrii upływa Asi pod znakiem trudnych konsultacji i długich nocnych dyżurów. Pewnego dnia w podziemnym magazynie zostaje znaleziony trup jednej z pacjentek. Z oględzin wynika, że powrócił seryjny morderca kobiet, od trzech miesięcy poszukiwany przez policję. W dodatku Asia otrzymuje ostatnio niepokojące listy od anonimowego wielbiciela. Wszystko wskazuje na to, że bohaterka może być w niebezpieczeństwie… Pani doktor ma swoje podejrzenia, co do osoby mordercy, a próbując na własną rękę dojść do prawdy, wplątuje się w grę między przystojnym szpitalnym podrywaczem - chirurgiem Tomkiem a upartym i czarującym Markiem, lekarzem medycyny sądowej. 

Sekretnik Szeptuchy 
Co każda Słowianka wiedzieć powinna 
Katarzyna B. Miszczuk 
Premiera: 13 września 2017 
Okładka książki Sekretnik Szeptuchy. Co każda Słowianka wiedzieć powinna

Gratka dla fanek cyku "Kwiat paproci" i niezbędnik każdej prawdziwej Szeptuchy! Oto niespodzianka dla fanek cyklu "Kwiat paproci": sekretnik z zapiskami i na zapiski Szeptuchy! Znajdziecie w nim między innymi: 
• kalendarz Szeptuchy, który pozwoli wam poznać daty ważnych słowiańskich świąt, 
• opisy roślin i ziół, 
• charakterystyki bóstw i demonów słowiańskich, 
• przepisy na słowiańskie smakołyki i ziołowe nalewki, 
• zabawne psychotesty, 
• porady i cytaty na każdy tydzień roku, 
• niepublikowane dotąd fragmenty czwartej części przygód Gosi,
• dwa premierowe opowiadania o Babie Jadze! 
Całość ozdobiona jest pięknymi ilustracjami autorstwa Mileny Młynarskiej. Dodatkowo osoby, które kochają kolorowanie, będą mogły spróbować swych sił, dodając życia ilustracjom! 
Zanurz się w świecie Szeptuchy! 
Odnajdź w sobie jej moc!

Czasami kłamię, Alice Feeney
Premiera: 25 października 2017
Tłumacz: Agnieszka Walulik
A kiedy sądzisz, że już wszystko rozumiesz... wtedy CZASAMI KŁAMIĘ! 
Są trzy rzeczy, które powinniście wiedzieć o Amber Reynolds. Pierwsza: jej mąż już jej nie kocha. Rzecz druga: jest Boże Narodzenie, a Amber leży w szpitalu w stanie śpiączki. Zapadła w nią po wypadku samochodowym, którego praktycznie nie pamięta. Jej ciało jest bezwładne i nieruchome, zdane na łaskę i niełaskę innych ludzi, ale jej umysł nie śpi, analizując wydarzenia ostatnich tygodni.
Na co dzień czuwają nad nią siostra i mąż, których po cichu podejrzewała o romans. W ciemności szpitalnej sali czai się jednak ktoś, kto nieustannie jej zagraża. Policja także nie wierzy w nieszczęśliwy zbieg okoliczności, ślady na ciele Amber wskazują na to, że ktoś celowo chciał wyrządzić jej krzywdę. Kim jest tajemniczy oprawca? Czy to mąż Amber, tak jak podejrzewają śledczy? Czy może duch przeszłości, ktoś, o kim dawno już zapomniała?
Poza tym... Rzecz trzecia: tak się składa, że Amber czasami kłamie. 
W tej intrygującej, mrocznej opowieści niczego nie można być pewnym! Nie ma jednej wersji wydarzeń, a sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Kto mówi prawdę?
Zapomnij o wszystkich thrillerach, które do tej pory czytałeś! CZASAMI KŁAMIĘ Tobą zawładnie!

A oto fragment powieści:
- Tak cię przepraszam, Amber. Już jestem przy tobie.
Chwyta mnie za rękę, nieco za mocno. Może w tej chwili sama się zgubiłam, ale on zgubił mnie lata temu i już nie dam się odnaleźć. Druga pielęgniarka wychodzi, by dać nam trochę prywatności, a może zwyczajnie czuje się niezręcznie, widzi, że coś jest nie tak. Nie chcę, żeby wyszła, nie chcę, żeby zostawiła mnie z nim sam na sam, ale nie wiem, dlaczego.
- Słyszysz mnie? Proszę, obudź się – powtarza on raz za razem.
Mój umysł wzdraga się na dźwięk jego głosy. Imadło znowu ściska mi czaszkę, jakby na skronie napierały tysiące palców. Nie pamiętam, co mi się stało, ale nie mam najmniejszych wątpliwości, że ten człowiek, mój mąż, miał z tym coś wspólnego.

Alice Feeney – brytyjska pisarka i dziennikarka, przez piętnaście lat pracowała dla BBC News jako wydawca, reporterka i producentka. W 2016 roku ukończyła kurs pisarstwa organizowany przez Faber Academy w Londynie. Razem z mężem i psem mieszka w hrabstwie Surrey. “Czasami kłamię” to jej debiutancka powieść, do której prawa zostały sprzedane jeszcze przed premierą do 8 krajów!

Przeszłość Tessa Hadley 
Premiera: 17 sierpnia 2017 
Tłumacz: Katarzyna Malita
 Okładka książki Przeszłość

Kiedy rodzeństwo spotyka się po latach, między nimi staje PRZESZŁOŚĆ… Czwórka rodzeństwa – Alice, Roland, Harriet i Fran – postanawia spędzić wspólny urlop na angielskiej wsi. To ich ostatni pobyt w urokliwym domku, odziedziczonym po dziadkach, ma więc być wyjątkowy. Zasady są proste: tylko rodzina, żadnych obcych. Fran przyjeżdża z dwójką dzieci, Roland z córką (z pierwszego małżeństwa) i nową żoną (trzecią z kolei), Harriet jak zwykle jest sama. Wyłamuje się tylko Alice, która przywozi ze sobą swojego prawie-pasierba Kasima, syna byłego partnera. Dom dziadków pełen jest bolesnych wspomnień, lecz choć przeszłość przypomina im o sobie na każdym kroku, trudno jest im się z nią rozstać. Czas, który nie oszczędził niszczejącego budynku, odcisnął także piętno na ich wzajemnych relacjach. Rodzinne wakacje, w zamierzeniu sielankowe, nieuchronnie zmierzają w kierunku katastrofy, atmosfera gęstnieje z dnia na dzień… Tessa Hadley po mistrzowsku kreśli intymny portret rodziny, której członkowie pod płaszczykiem dobrego pochodzenia, wykształcenia, statusu materialnego, skrzętnie skrywają pożerające ich namiętności i mroczne sekrety. 
Rodzinny dom, czwórka rodzeństwa i PRZESZŁOŚĆ… Przeczytaj powieść, którą zachwyciła się Zadie Smith! 

A oto fragment powieści:
– Chyba wolałabym pozbyć się domu, niż zmienić te dachówki. 
– No to już – oświadczyła Fran. – Wszyscy się zgodziliśmy, że pora się rozstać, nie możemy znieść myśli o nowych dachówkach lub zmianie czegokolwiek. Mnie i Jeff'owi pieniądze na pewno się przydadzą. Przynajmniej możemy go wycenić. Skontaktujemy się z Wallerami, są najlepsi. Jak myślisz, Rolandzie, ile za niego dostaniemy? 
Nie miał pojęcia, nikt zresztą nie wiedział. Trzysta tysięcy funtów? Może więcej, może mniej, bo dom był w opłakanym stanie. 
– Moglibyśmy się wstrzymać – zasugerowała Harriet – i powiedzieć, że sprzedamy tylko komuś stąd. – Moglibyśmy – zastanowił się Roland. 
Fran nie spodobał się ten pomysł. 
– A potem sprzedać jakiemuś miejscowemu budowlańcowi, który odsprzeda go jako drugi dom za dwa razy tyle! 
Oczywiście wyszlibyśmy na tym lepiej, gdybyśmy pożyczyli pieniądze na remont i dopiero potem go sprzedali. Nikt nie chciał zawracać sobie tym głowy. 
– Wiem, że macie rację – powiedziała Alice. – Pora sprzedać dom. Zgadzam się z wami, naprawdę. Nigdy nie wiem, co jest dla mnie dobre. Może zacznę nowy etap w życiu i nie będę się czepiać przeszłości. Może nawet stanę się nową osobą. Nie rozpoznacie mnie! Nareszcie szczęśliwa! 
– Alice, nie bądź głupia – skarciła ją Fran. – Teraz też jesteś szczęśliwa, wiesz, że tak jest. W każdym razie zawsze możemy tu przyjechać z wizytą. W okolicy jest tyle ładnych pensjonatów, w których możemy się zatrzymać. 
Alice wyglądała na przerażoną. 
– Przenigdy. Kiedy sprzedamy dom, nigdy tu nie wrócę. Dla mnie to będzie koniec.

Tessa Hadley – brytyjska autorka powieści, opowiadań oraz literatury faktu. Jej utwory często skupiają się na relacjach rodzinnych. Jej powieści były dwukrotnie nominowane do Orange Prize oraz Wales Book of the Year, a w 2016 roku została nagrodzona Windham–Campbell Literature Prize for fiction. Jej opowiadania regularnie ukazują się w „The New Yorker”, „Granta” i innych pismach. Od 2016 roku jest naucza kreatywnego pisania w Bath Spa University. 

Komentarze

Prześlij komentarz