Krzyczała (…) na wspomnienie bólu i z bólu. – Dziewczyny w wodzie, V. Jenkins

    KSIĄŻKA Z MOIM PATRONATEM MEDIALNYM

Dziewczyny w wodzie

    Ona - anonimowa w tłumie, z długą listą pseudo-przyjaciół, odseparowana (na własne życzenie) od rodziny, bez korzeni, przynależności do kogokolwiek i jakiegokolwiek miejsca (bo nawet praca wydawała się mało istotna).
   On – fałszywy przyjaciel, sadysta o chorych oczekiwaniach względem innych, lubujący się w torturach, przemocy i poniżaniu.
    Coś ich kiedyś połączyło. Teraz jemu to dodaje mocy, a ją upadla. Jej przybliża śmierć, a jemu pozwala zabić. „Nie miała już nadziei, nie miała przyszłości”.

    … ta pierwsza to był wypadek. Wcale nie zamierzał jej zabijać. Ale kiedy tylko spojrzał na jej martwe ciało, już wiedział, że będzie następna… W mroźny zimowy poranek w rzece w parku zostaje znalezione zmasakrowane ciało dwudziestoletniej dziewczyny. Detektyw Alex King i jej nowa podwładna Chloe Lane rozpoczynają śledztwo. Kilka dni później znika kolejna dziewczyna. Obie ofiary miały za sobą trudną przeszłość. Obie należały do tej samej grupy wsparcia dla osób z problemami emocjonalnymi. Kim jest potwór, który poluje na dziewczyny poturbowane przez życie? A Alex i Chloe same przeszły już niejedno… Kiedy zaczynają pościg za mordercą, Chloe odkrywa, że ona też jest w niebezpieczeństwie. Ktoś przysyła jej tajemnicze maile. Wie, kim kiedyś była. I postanawia, że teraz za to zapłaci. Ktoś, kto rozsmakował się w zadawaniu śmierci…
Oto  początek nowej niezwykle oryginalnej serii łączącej kryminał policyjny z thrillerem psychologicznym: dwie młode policjantki ścigają przerażającego seryjnego mordercę, a je ściga ich przeszłość.

VICTORIA JENKINS, młoda brytyjska poetka, zadebiutowała jako pisarka w 2017 roku powieścią Dziewczyny w wodzie – pierwszym tomem serii. Tom drugi ukaże się w Wielkiej Brytanii jeszcze w 2017 roku.

ZA INFORMACJE PRASOWE DZIĘKUJĘ
Wydawnictwo AMBER

Komentarze

Prześlij komentarz