Jestem zamknięta. I wykluczona - A. J. Finn, Kobieta w oknie


Martwa, ale nie całkiem umarła. 
Obserwuję, jak wokół mnie przewala się życie, 
i nie mam siły, by się w nie włączyćTak myśli - bo rzadko kiedy używa aparatu mowy - o sobie Anna Fox, psychiatra dziecięcy, główna bohaterka fenomenalnego thrillera "Kobieta w oknie".
I by pokazać, że z książką może być świetna zabawa (i to nie tylko, kiedy się ją czyta), Grupa Wydawnicza Foksal zaprasza do zabawy, której ambasadorem jest Borys Szyc.
Oto nietypowa akcja promująca czytelnictwo.


Wciągający thriller, kilkaset książek ukrytych w całej Warszawie - 
i Borys Szyc w roli tajemniczego kuriera. 


           Amerykańska premiera miała miejsce 2 stycznia. Prawa do tłumaczeń sprzedano do ponad 40 krajów. Cała reszta świata czeka na premierę Kobiety w oknie, a w Polsce książka amerykańskiego autora jest już na wyciągnięcie ręki. I to dosłownie, bo w Warszawie ukryto pięćset egzemplarzy powieści – na Kobietę w oknie można trafić w kawiarniach, barach, centrach handlowych, komunikacji miejskiej i innych, zaskakujących lokalizacjach. 
Część egzemplarzy ukrył biorący udział w akcji aktor Borys Szyc: „Zainspirowała nas Emma Watson, która w ramach promowania czytelnictwa zostawiała książki na ulicach Londynu, Paryża i Nowego Jorku. My roznieśliśmy po całej Warszawie jeden z najbardziej wciągających thrillerów ostatnich lat – licząc, że wpadnie w ręce kogoś, kto na co dzień unika książek. I że taka znaleziona przez przypadek Kobieta w oknie będzie świetną zachętą, żeby zacząć czytać. Ja sam dałem się wciągnąć i nie mogę się doczekać, aż ktoś przypadkiem na nią natrafi i zabierze do domu”.
           Wybór książki nie jest przypadkowy – sam Stephen King nazwał Kobietę w oknie A.J. Finna „nieodkładalną”. Bardzo szybko zyskała miano thrillera, na który czeka cały świat – prawa do wydania tytułu kupiono w ponad 40 krajach, a za możliwość ekranizacji zapłaciło słynne studio Fox 2000. To inteligentna, wyrafinowana powieść psychologiczna, która przypomina najlepsze z dzieł Hitchcocka. Jej bohaterka, Anna Fox, spędza dni, pijąc za dużo wina, oglądając stare filmy, wspominając szczęśliwsze czasy… i szpiegując sąsiadów. Pewnego wieczoru widzi coś, czego nie powinna. Wie, co widziała? A może to tylko jej wyobraźnia? Kto jest w niebezpieczeństwie? Kto jest niebezpieczny? Książkę, oprócz Stephena Kinga, polecają też takie tuzy thrillerowego świata jak Tess Gerritsen i Gillian Flynn.
Kobiety w oknie można szukać na ulicach Warszawy od 29 stycznia.
Oficjalną premierę książki zaplanowano na 31 stycznia. 


Komentarze

  1. Ciekawe ile osób się włączy w poszukiwanie.....

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja co Prawda nie dolaczylam do poszukiwan ale za to odwiedzilam ksiegarnie :) pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz