Plany...


Laureat literackiej Nagrody Nobla Orhan Pamuk w maju przyjedzie do Polski i spotka się z czytelnikami. 
Turecki pisarz przyjął zaproszenie Wydawnictwa Literackiego i Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury. Noblista będzie również podpisywał książki na stoisku WL podczas Targów Książki w Warszawie, zawita też do Krakowa. 
Przyjazd Orhana Pamuka będzie jednym z głównych wydarzeń 
jubileuszu 65-lecia Wydawnictwa Literackiego.

       Orhan Pamuk to bezsprzecznie najbardziej znany współczesny pisarz turecki i zarazem jeden z najpopularniejszych pisarzy na świecie. Jego książki, przetłumaczone na sześćdziesiąt języków, cieszą się ogromną popularnością wśród milionów czytelników na wszystkich kontynentach, a każda kolejna powieść staje się bestsellerem. 
      Do najbardziej znanych i cenionych powieści tureckiego pisarza należą ŚniegNazywam się CzerwieńStambuł. Wspomnienia i miastoDziwna myśl w mej głowie. Najnowsza powieść Pamuka – Rudowłosa – została opublikowana w Polsce w 2017 roku. Wydawnictwo Literackie jest wyłącznym wydawcą dzieł tureckiego powieściopisarza w Polsce. 
      Orhan Pamuk podczas wizyty w Polsce odbędzie spotkanie z czytelnikami w Warszawie w ramach Apostrofu. Międzynarodowego Festiwalu Literatury organizowanego przez Empik – z pewnością będzie to okazja, aby porozmawiać również o tych momentach, kiedy literatura spotyka się z otaczającą nas rzeczywistością, inspiruje się nią, a jednocześnie ją analizuje.
       To nie koniec literackich atrakcji. Orhan Pamuk podczas wizyty w Polsce będzie również podpisywał książki na stoisku WL na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie, a ponadto odwiedzi Kraków, gdzie również spotka się z czytelnikami.

NA SPOTKANIA ZAPRASZA 
WSPÓŁPRACA

Komentarze