Kto książki pragnie?


Wydawnictwo Otwarte oddaje właśnie do rąk książkę 
WSZYSTKO, CZEGO PRAGNĘLIŚMY 
EMILY GIFFIN. 
Jest to powieść o przemocy wobec kobiet, o tym, 
jak śliska jest granica między pozycją 
ofiary a nie-ofiary, 
jak łatwo jest nie widzieć w sobie winowajcy i 
wybielić nawet najbardziej obrzydliwe zachowanie. 
Dlatego wraz z Wydawcą chcemy oddać do rąk czytelników 
jeden z egzemplarzy tej książki. 
Aby móc o nią powalczyć, wystarczy w kilku (2 – 5) zdaniach 
wyjaśnić, z czym Wam się kojarzy i(lub) 
jakie uczucia budzi w Was akcja #metoo.

Oto szczegóły:
1. Organizatorem jest autorka bloga Zielono Mi…, a fundatorem nagrody – Wydawnictwo Otwarte.

2. Zabawa trwa do12.08.18, do 24. 00. Wynik zostanie ogłoszony 13.08.18, najpóźniej około 22.00. Do 15.08, do 18.00 będę czekać na adres korespondencyjny od zwycięzcy. Książkę zobowiązuje się wysłać Fundator.

3. By powalczyć o książkę, należy: zostawić w komentarzu pod tym wpisem odpowiedź na zadanie konkursowe oraz podać swój adres meilowy. Będzie mi miło, jeśli zostaniecie obserwatorami bloga/profilu fb/g+ i/lub udostępnicie informacje o zabawie. Tutaj umieszczam "wizualizację":(zdjęcie ze strony: http://www.otwarte.eu/book/wszystko-czego-pragnelismy)

Komentarze

 1. Akcja #metoo budzi we mnie bardzo różnorodne emocje. Podoba mi się sposób zwrócenia uwagi na owy problem, lecz niejednokrotnie zamiast pomóc - może zaszkodzić. Co w przypadku, jeśli dzieci dotrą na owy hashtag? Mogą uznać akcję za zupełnie normalną, a problem odebrać w inny sposób (że to normalne). Prawdę mówiąc wszystko zależy od odbioru, szczególnie, że akcję można było przeprowadzić w inny sposób, bardziej bezpieczny dla najmłodszych odbiorców.

  konkarolina@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Zamysł akcji mi się podoba. Może dzięki niej kobiety przestaną się godzić na pewne zachowania, a mężczyźni z kolei przekonają się, że nie są bezkarni w swoich działaniach. Inna sprawa, że część osób próbuje przy okazji akcji "zaistnieć" i ten aspekt akcji już mi się nie podoba.
  karolcia16k@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Akcja #metoo ukazuje, jak ogromna jest skala molestowania seksualnego w spoleczenstwie wobec kobiet. I jak różnorodnie może się ono przejawiać, od tzw chamskich komentarzy podchmielonych panów pod sklepem czy na ulicy i dotyk pijanego wujaszka na imprezie rodzinnej, po brutalne gwałty. Poza tym edukuje ona jak kobiety, tak i mężczyzn, jakie zachowania są już przekraczaniem granic (czyli takie, gdzie my same czujemy się z czymś nie komfortowo, to wystarczy). Pozytywnym wpływem jest również danie świadomości "to dotknęło nie tylko mnie", dodanie odwagi by w końcu mówić, bez wstydu i poczucia bycia winną. Dorota-grochala@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Molestowanie jest trudnym tematem tabu dla większości ludzi. Nie każdy chce, a są też osoby które najzwyczajniej nie potrafią o takich sprawach rozmawiać. Ta akcja pokazuje krzywdzonym osobom, że one są ofiarami i same nie zrobiły nic złego. Akcje mające na celu wspomaganie osób molestowanych i niesienie pomocy ofiarom powinny być rozpowszechniane. Ludzie muszą wiedzieć, że nie muszą godzić się na własną krzywdę. Każdy z nas ma swoje prawa i możliwość dbania o własne dobro, przeciwstawiania się krzywdzi, którą ktoś nam wyrządza. Nie możemy być bierni i ta akcja właśnie to uświadamia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jako psycholog i człowiek, przemocy mówię zdecydowane Nie, dlatego akcja gorąco popieram, a książkę już niebawem będę czytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Chcę zaświadczyć o tym, co rzucający zaklęcie zrobił dla mnie i mojego mężulka. Jesteśmy małżeństwem od 2007 r. Bez oznak ciąży lub poczęcia. Wyszedłem wtedy z kontroli urodzeń i nie miałem okresu. Mój żyroskop dał mi progesteron do skoku - rozpocznij okres i tak się stało, ale nie miałem kolejnego. zrobiliśmy kolejną rundę progesteronu, a następnie 100 mg clomidu przez 5 miesięcy, przestrzegaliśmy wszystkich zaleceń lekarzy, ale bezskutecznie. Kupowałem test ciążowy zestawów owulacyjnych I wreszcie dostałem 3 testy, kiedy ja owulowałem! Od tego czasu próbujemy od lat! Cóż, byłem bardzo zdezorientowany, ponieważ nadal biorę test ept I wszyscy okazują się negatywni! Naprawdę chcę dziewczynkę, podczas gdy mój mężulek chce chłopca LOLL! Myślę, że może po prostu próbujemy za bardzo, co mogę ci powiedzieć, że minęło już wiele lat i wciąż nie mam czasu, żeby nikomu pomóc, ponieważ każde ciało wokół nas było już na skraju utraty ich wiara w nas.no miała biec do jednego wiernego dnia, kiedy czytałem czasopismo i natknąłem się na stronę, gdzie znalazłem temat lub nagłówek {A SPELL CASTER}, który może uzdrowić kogoś z HIV i AIDS, przywieźć swój EX , powiększ swoją PIERSIĘ, pomóż zdobyć LOTERIĘ VISA, stracić MASĘ, a nawet zdobyć sześć PAKIETÓW I spłaszczyć BELLY, spróbowałem i zanim nie mogłem tego zrobić, Kapłan Salami uratuje mnie przed moim problemem, rzucając zaklęcie dla mnie i powiedział mi, żebym się kochał z moim mężulkiem, potem dziewięć miesięcy po zaklęciu i kochaniu się z mężem dostarczyłem bliźniak CHŁOPIEC I DZIEWCZYNA. To czarodziejskie nazwisko rzuca kapłana Salami, tak wielu ludzi jest świadkami jego wspaniałej pracy .. Jest miły, skontaktuj się z nim na purenaturalhealer@gmail.com WHATSAPP +2348105150446, jeśli masz jakieś kłopoty Dzięki tak bardzo !!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty